Protetyka

To dział stomatologii poświęcony rekonstrukcji uzębienia, odtworzeniu warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznym zniszczeniu

Jak możemy
Uzupełnić Twój uśmiech

Pacjentom proponujemy, w zależności od potrzeb i możliwości, uzupełnienia stałe lub ruchome.
Ruchome uzupełnienia to protezy zębowe. Są one wyjmowane i z powrotem umieszczane w jamie ustnej. Stosujemy je w przypadku braku kilku zębów lub całkowitego bezzębia. Wykonywane są ze stopów metali i tworzyw sztucznych. Odpowiednia proteza przywraca szczęce jej pełną funkcjonalność, a twarzy jej naturalny wygląd.. Pacjenci mogą cieszyć się pełnym uśmiechem i bezpiecznie spożywać posiłki.

Stałe uzupełnienia protetyczne to licówki, korony, mosty. Wykonujemy je z porcelany na podbudowie metalowej lub z pełnej ceramiki (bardziej estetyczne). Noszone są przez pacjenta stale. Nie da się ich wyjąć z jamy ustnej.

Licówki to cienkie porcelanowe nakładki, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Stosujemy je w celu poprawy estetyki uzębienia oraz niwelowania niewielkich nierówności zgryzu.

Korona – to nakładka w kształcie zęba, którą przykleja się na odpowiednio przygotowany (oszlifowany) ząb lub implant. Stosujemy je, jeżeli ząb jest bardzo zniszczony lub osłabiony po urazie lub leczeniu endodontycznym. Korona protetyczna pozwala na odbudowanie zęba, jednocześnie go wzmacniając.

Mosty porcelanowe to uzupełnienie protetyczne składające się z koron osadzonych na oszlifowane zęby pacjenta (filary) oraz przęsła – połączenia między koronami, które odtwarza brakujący ząb. Most wygląda jak kilka połączonych ze sobą koron.
Mosty wykonywane są u pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów, pod warunkiem zachowania zębów sąsiednich ( filarów). Często wykonujemy je w przypadku, gdy nie ma możliwości założenia implantów. Cementowane są na stałe. Dzięki temu zapewniają większą wygodę użytkowania niż protezy ruchome.
Niekiedy stosujemy prace kombinowane. Są to protezy ruchome, połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych.

  • Protetyka
Wkład z włókna szklanego  350.00zł
Dodatkowe włókno szklane 100.00zł
Zdjęcie korony 200.00zł
Korona pełnoceramiczna 2200.00zł
Korona porcelanowa na metalu 1300.00 zł
Korona ochronna 50.00 zł
Korona kompozytowa  1000.00 zł
Proteza całkowita góra lub dół 1800.00 zł
Proteza częściowa    1600.00 zł
Proteza szkieletowa / acetalowa / acronowa 2600.00 zł
Szynoproteza     2700.00 zł
Podścielenie protezy 500.00 zł
Naprawa protezy/Dostawienie zęba do protezy  400.00 zł
Szyna relaksacyjna    700.00 zł
Licówka kompozytowa 1000.00 zł
Inley / onley 1100.00 zł-1500.00 zł
Most adhezyjny  1500.00 zł
Klips 1000.00 zł
MClinic

Twój Stomatolog, Dentysta Poznań: Rataje, Malta

Media społecznościowe

Odwiedź profle M-clinic w mediach społecznościowych! Śledź nas na instagramie i facebooku.

Copyright 2024. All rights reserved.

Copyright 2024. All rights reserved.