Stomatologia estetyczna Poznań

Stomatologia estetyczna to wszystkie zabiegi, które dążą do odtworzenia prawidłowej funkcji uzębienia ze szczególnym uwzględnieniem rezultatu estetycznego.

Jak możemy
Poprawić Twój uśmiech?

Metody leczenia dobieramy kierując się przede wszystkim potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Wykonujemy estetyczne wypełnienia i odbudowy zębów. Poprawiamy kształt i kolor zębów poprzez bonding, korony, licówki, wybielanie. Niektórzy pacjenci, dla poprawy estetyki, wymagają prawidłowego ustawienia zębów – tych leczymy ortodontycznie. Braki zębów uzupełniamy przy pomocy implantów i mostów protetycznych. Część pacjentów wymaga wszystkich zabiegów jednocześnie – leczymy ich kompleksowo.

Bonding (licówki kompozytowe)
– to metoda bezpośredniego odbudowywania powierzchni zębowych , pokrywania przebarwień i zmian kolorystycznych przy pomocy estetycznego materiału kompozytowego.
Jest nieinwazyjna i nie wymaga głębokiej preparacji zęba, a doskonały efekt estetyczny możemy uzyskać bezboleśnie, w ciągu jednej wizyty. Bonding przeprowadza się na zębach zdrowych, niedotkniętych próchnicą oraz chorobami przyzębia. Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu powierzchni zęba, a następnie na jej pokryciu i wymodelowaniu materiałem złożonym. Odbudowę zęba za pomocą kompozytu proponujemy pacjentom, którzy nie chcą korzystać z inwazyjnych metod ( korony, licówki porcelanowe), a zmiany i wady w zębach są niewielkie. Tą metodą zamykamy szpary między zębami, naprawiamy wykruszenia oraz ubytki szkliwa, usuwamy przebarwienia oraz korygujemy kształt i kolor zębów.

Flow injection – to kolejna szybka i prosta metoda estetycznej odbudowy zębów. Pozwala na bardzo precyzyjną i przewidywalną rekonstrukcję, zmianę kształtu oraz koloru zęba. Ogromną jej zaletą jest przewidywalność i możliwość współuczestniczenia pacjenta w procesie projektowania zębów. Wymaga kilku wizyt. Na pierwszej wizycie diagnozujemy pacjenta i wykonujemy skan wewnątrzustny – cyfrowy obraz uzębienia, który przesyłamy do laboratorium techniki dentystycznej. .Technik projektuje pożądany wygląd zębów i przygotowuje nowy model zębów oraz specjalne szyny, które posłużą jako wzornik do odbudowy.

Kolejna wizyta to przymiarka – pacjent może zobaczyć jak będą wyglądać jego „nowe zęby”. Tymczasowo zakładamy je na kilka dni. Po akceptacji wyglądu przez pacjenta wykonujemy uzupełnienie ostateczne. Przy użyciu szyn silikonowych aplikujemy specjalny materiał na przygotowaną powierzchnię zębów, uzyskując zaprojektowany i zaakceptowany wcześniej efekt. Metoda ta proponowana jest dla pacjentów ze szparami, przebarwieniami i pęknięciami szkliwa, pacjentom niezadowolonym z długości i kształtu zębów. Technikę flow injection stosujemy także jako tymczasowe rozwiązanie przed założeniem trwałej konstrukcji protetycznej lub do odtworzenia prawidłowego zwarcia zębów. Zęby nie wymagają szlifowania w tej metodzie, zabieg jest więc niebolesny.
Obie techniki- bonding i flow injection, to metody odbudowy zębów materiałem kompozytowym, które przynoszą szybki i spektakularny efekt. Są dla pacjentów, którzy mają zdrowy, ale niesatysfakcjonujący estetycznie wygląd

Wybielanie
– to poprawa koloru zęba i uzyskanie białego uśmiechu. Używamy sprawdzonych i w pełni bezpiecznych materiałów oraz metod.
Pacjentom dorosłym oferujemy profesjonalne wybielanie w gabinecie lub nakładkowe.
Wybielanie w gabinecie – to zabieg, trwający około 1,5 godziny. Najpierw zabezpieczamy dziąsła, później nakładamy na powierzchnię zębów specjalny żel wybielający. Żel może być aktywowany przy pomocy lampy ( w zależności od producenta). Czynność powtarzamy 3 razy. Na koniec zęby oczyszczamy i polerujemy. Pacjent otrzymuje zalecenia po zabiegu, do których powinien się zastosować, aby zabieg był skuteczny. Ważne jest przestrzeganie białej diety.
Wybielanie nakładkowe – składa się z etapu w gabinecie oraz domowego. W gabinecie wykonywane są wyciski na podstawie, których technik wykonuje nakładki. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje indywidualne nakładki oraz żel wybielający. Pacjent w domu sam, według instrukcji, aplikuje żel wybielający i śpi w nakładkach przez kilka kolejnych nocy.

Poradnia stomatologii estetycznej Poznań, Rataje/Malta

W poradni stomatologii estetycznej M-CLINIC świadczymy kompleksowe usługi, których celem jest poprawa wyglądu zębów i zachowanie jamy ustnej pacjentów w jak najlepszym zdrowiu. Stomatologia estetyczna łączy w sobie najnowsze technologie z tradycyjnymi metodami leczenia, aby zapewnić pacjentom najwyższą jakość opieki dentystycznej i spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Zabiegi wykonywane w ramach stomatologii estetycznej poprawiają wygląd zębów i dziąseł, co przekłada się na pewność siebie oraz komfort naszych pacjentów.

Ofertę kierujemy do mieszkańców Poznania – nasza placówka znajduje się w okolicy Rataj i Malty, można do nas przyjechać komunikacją miejską. W poradni stomatologii estetycznej M-CLINIC stawiamy na najwyższy standard obsługi pacjentów i nowoczesne metody leczenia, by każda osoba wychodząca z naszych gabinetów była w pełni usatysfakcjonowana z efektów.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z dentystami w M-CLINIC w Poznaniu i przekonania się, w jaki sposób stomatologia estetyczna może odmienić Twój uśmiech!

Stomatolog estetyczny Poznań, Rataje/Malta

Głównym celem stomatologii estetycznej jest poprawa estetyki uśmiechu, wyglądu zębów oraz jamy ustnej pacjenta. W poradni M-CLINIC w Poznaniu, zlokalizowanej w okolicach Malty i Rataj, stomatolodzy estetyczni stosują innowacyjne urządzenia oraz bezbolesne metody leczenia, aby zadbać o piękny uśmiech pacjentów. Nasi specjaliści w indywidualny sposób podchodzą do potrzeb każdej osoby, jej ogólnego zdrowia oraz stanu uzębienia, czego rezultatem są nie tylko białe zęby o zdrowych dziąsłach, ale również większa pewność siebie i lepsza jakość życia pacjenta.

Stomatolog estetyczny zajmuje się m.in.:

  • wybielaniem zębów,
  • zakładaniem licówek,
  • odbudową zębów metodą flow injection,
  • leczeniem ortodontycznym, by skorygować krzywo rosnące zęby lub wadę zgryzu.

Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją, podczas której stomatolog estetyczny dokładnie analizuje potrzeby i oczekiwania pacjenta, a także przeprowadza badanie zębów i jamy ustnej. Jeżeli sytuacja tego wymaga, zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, a delikatne i empatyczne podejście naszych dentystów sprawia, że pacjenci szybko zapominają o stresie związanym z wizytą w gabinecie.

MClinic

Twój Stomatolog, Dentysta Poznań: Rataje, Malta

Media społecznościowe

Odwiedź profle M-clinic w mediach społecznościowych! Śledź nas na instagramie i facebooku.

Copyright 2024. All rights reserved.

Copyright 2024. All rights reserved.