Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to wszystkie zabiegi, które dążą do odtworzenia prawidłowej funkcji uzębienia ze szczególnym uwzględnieniem rezultatu estetycznego.

Jak możemy
Poprawić Twój uśmiech?

Metody leczenia dobieramy kierując się przede wszystkim potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Wykonujemy estetyczne wypełnienia i odbudowy zębów. Poprawiamy kształt i kolor zębów poprzez bonding, korony, licówki, wybielanie. Niektórzy pacjenci, dla poprawy estetyki, wymagają prawidłowego ustawienia zębów – tych leczymy ortodontycznie. Braki zębów uzupełniamy przy pomocy implantów i mostów protetycznych. Część pacjentów wymaga wszystkich zabiegów jednocześnie – leczymy ich kompleksowo.

Bonding (licówki kompozytowe)
– to metoda bezpośredniego odbudowywania powierzchni zębowych , pokrywania przebarwień i zmian kolorystycznych przy pomocy estetycznego materiału kompozytowego.
Jest nieinwazyjna i nie wymaga głębokiej preparacji zęba, a doskonały efekt estetyczny możemy uzyskać bezboleśnie, w ciągu jednej wizyty. Bonding przeprowadza się na zębach zdrowych, niedotkniętych próchnicą oraz chorobami przyzębia. Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu powierzchni zęba, a następnie na jej pokryciu i wymodelowaniu materiałem złożonym. Odbudowę zęba za pomocą kompozytu proponujemy pacjentom, którzy nie chcą korzystać z inwazyjnych metod ( korony, licówki porcelanowe), a zmiany i wady w zębach są niewielkie. Tą metodą zamykamy szpary między zębami, naprawiamy wykruszenia oraz ubytki szkliwa, usuwamy przebarwienia oraz korygujemy kształt i kolor zębów.

Flow injection – to kolejna szybka i prosta metoda estetycznej odbudowy zębów. Pozwala na bardzo precyzyjną i przewidywalną rekonstrukcję, zmianę kształtu oraz koloru zęba. Ogromną jej zaletą jest przewidywalność i możliwość współuczestniczenia pacjenta w procesie projektowania zębów. Wymaga kilku wizyt. Na pierwszej wizycie diagnozujemy pacjenta i wykonujemy skan wewnątrzustny – cyfrowy obraz uzębienia, który przesyłamy do laboratorium techniki dentystycznej. .Technik projektuje pożądany wygląd zębów i przygotowuje nowy model zębów oraz specjalne szyny, które posłużą jako wzornik do odbudowy.

Kolejna wizyta to przymiarka – pacjent może zobaczyć jak będą wyglądać jego „nowe zęby”. Tymczasowo zakładamy je na kilka dni. Po akceptacji wyglądu przez pacjenta wykonujemy uzupełnienie ostateczne. Przy użyciu szyn silikonowych aplikujemy specjalny materiał na przygotowaną powierzchnię zębów, uzyskując zaprojektowany i zaakceptowany wcześniej efekt. Metoda ta proponowana jest dla pacjentów ze szparami, przebarwieniami i pęknięciami szkliwa, pacjentom niezadowolonym z długości i kształtu zębów. Technikę flow injection stosujemy także jako tymczasowe rozwiązanie przed założeniem trwałej konstrukcji protetycznej lub do odtworzenia prawidłowego zwarcia zębów. Zęby nie wymagają szlifowania w tej metodzie, zabieg jest więc niebolesny.
Obie techniki- bonding i flow injection, to metody odbudowy zębów materiałem kompozytowym, które przynoszą szybki i spektakularny efekt. Są dla pacjentów, którzy mają zdrowy, ale niesatysfakcjonujący estetycznie wygląd

Wybielanie
– to poprawa koloru zęba i uzyskanie białego uśmiechu. Używamy sprawdzonych i w pełni bezpiecznych materiałów oraz metod.
Pacjentom dorosłym oferujemy profesjonalne wybielanie w gabinecie lub nakładkowe.
Wybielanie w gabinecie – to zabieg, trwający około 1,5 godziny. Najpierw zabezpieczamy dziąsła, później nakładamy na powierzchnię zębów specjalny żel wybielający. Żel może być aktywowany przy pomocy lampy ( w zależności od producenta). Czynność powtarzamy 3 razy. Na koniec zęby oczyszczamy i polerujemy. Pacjent otrzymuje zalecenia po zabiegu, do których powinien się zastosować, aby zabieg był skuteczny. Ważne jest przestrzeganie białej diety.
Wybielanie nakładkowe – składa się z etapu w gabinecie oraz domowego. W gabinecie wykonywane są wyciski na podstawie, których technik wykonuje nakładki. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje indywidualne nakładki oraz żel wybielający. Pacjent w domu sam, według instrukcji, aplikuje żel wybielający i śpi w nakładkach przez kilka kolejnych nocy.