Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina zajmująca się leczeniem wad zgryzu i korygowaniem nieprawidłowego ułożenia zębów. Leczymy pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych oraz estetycznych. Leczenie ortodontyczne polega na używaniu różnego rodzaju aparatów, które służą do przemieszczania zębów, ćwiczenia mięśni i wpływania na wzrost szczęk. Działają one przez wywieranie delikatnego nacisku na zęby i kości.

Jak możemy
Skorygować Twój uśmiech?

Proponujemy naszym pacjentom aparaty ruchome (wyjmowane) oraz aparaty stałe.

Aparaty stałe są umocowane na zębach przez cały czas leczenia ortododontycznego. Aparaty stałe mogą być metalowe lub bardziej estetyczne  – ceramiczne, kompozytowe lub kryształowe.

Dla pacjentów którzy, w krótszym czasie, w wygodny i łatwiejszy sposób chcą poprawić swój uśmiech, oferujemy alternatywną metodę leczenia – aparaty CLEAR ALIGNER

Aparat CLEAR ALIGNER to niewidoczny aparat ortodontyczny, powstający na podstawie skanu 3D. Jest to rodzaj indywidualnych, przezroczystych nakładek noszonych przez kilka miesięcy, 20 godzin na dobę. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia. Są idealne dopasowane do uzębienia, prawie niewidoczne, co pozwala uśmiechać się i rozmawiać bez skrępowania.