Stomatologia zachowawcza Poznań

Nazywana jest też stomatologią ogólną, obejmuje zabiegi związane z profilaktyką chorób jamy ustnej, leczeniem próchnicy i leczeniem endodontycznym.

Podstawowym celem stomatologii ogólnej jest utrzymanie dobrego stanu uzębienia, zachowanie zębów i ich estetyczny wygląd.

Jak możemy
Wyleczyć Twój uśmiech

Profilaktyka odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Jednym z jej elementów są regularne wizyty kontrolne u dentysty, które powinny odbywać się co pół roku.

W M-CLINIC wykonujemy higienizację wraz z instruktażem higieny., skaling i piaskowanie, lakowanie oraz lakierowanie zębów. W naszym gabinecie można wypróbować działanie szczoteczki elektrycznej i sonicznej pod fachowym nadzorem.

Leczenie próchnicy
Próchnica to najczęstsza z chorób zębów, wywołana przez bakterie, a spowodowana niewłaściwą higieną i nadmierną ilością cukru w diecie. Leczenie próchnicy polega na opracowaniu – oczyszczeniu zęba, a następnie na wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Nieleczona próchnica doprowadza do zapalenia miazgi, a ekstremalnie do utraty zęba. Regularne wizyty u dentysty pozwalają wykryć zmiany próchnicowe na wczesnym etapie rozwoju. Im wcześniej wyleczymy próchnicę tym lepiej. Ponadto koszty leczenia będą znacznie mniejsze.

Leczenie endodontyczne (kanałowe)
Leczenie kanałowe jest konieczne gdy dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia miazgi zęba, najczęściej jako powikłanie nieleczonej próchnicy. Stan ten objawia się bardzo silnym ostrym bólem, wzmożoną nadwrażliwością na bodźce termiczne, bolesnością dotykową i przy nagryzaniu. Jeżeli boli – nie czekaj! Czas działa tylko na niekorzyść i pogarsza rokowanie. Leczenie endodontyczne polega na mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu zainfekowanych kanałów korzeniowych, a następnie wypełnieniu ich biozgodnym materiałem. W M-CLINIC wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w powiększeniu – w lupach lub pod mikroskopem.

  • Stomatologia zachowawcza
Badanie,konsultacja ,przegląd 200.00 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne 300.00 zł-450.00 zł 
Odbudowa zęba, wypełnienie estetyczne w zębie przednimㅤ 450.00 zł-550.00 zł
Opatrunek do kieszonki patologicznej  150.00 zł
Abrazja powietrzna 200.00 zł
Opatrunek – Tlenek cynku 200.00 zł
Znieczulenie  40.00 zł
Szynowanie zębów 800.00 zł
Wybielanie zębów nakładkowe / gabinetowe / regeneracyjne
1200.00 zł / 1800.00 zł
Zdjęcie RTG 40.00 zł
Icon (1ząb) 300.00 zł
Odbudowa zęba Flow Injection ( projekt cyfrowy) 800.00 zł/ ząb
Ozonoterapia 150.00 zł
MClinic

Twój Stomatolog, Dentysta Poznań: Rataje, Malta

Media społecznościowe

Odwiedź profle M-clinic w mediach społecznościowych! Śledź nas na instagramie i facebooku.

Copyright 2024. All rights reserved.

Copyright 2024. All rights reserved.