Stomatologia zachowawcza Poznań

Nazywana jest też stomatologią ogólną, obejmuje zabiegi związane z profilaktyką chorób jamy ustnej, leczeniem próchnicy i leczeniem endodontycznym.

Podstawowym celem stomatologii ogólnej jest utrzymanie dobrego stanu uzębienia, zachowanie zębów i ich estetyczny wygląd.

Jak możemy
Wyleczyć Twój uśmiech

Profilaktyka odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Jednym z jej elementów są regularne wizyty kontrolne u dentysty, które powinny odbywać się co pół roku.

W M-CLINIC wykonujemy higienizację wraz z instruktażem higieny., skaling i piaskowanie, lakowanie oraz lakierowanie zębów. W naszym gabinecie można wypróbować działanie szczoteczki elektrycznej i sonicznej pod fachowym nadzorem.

Leczenie próchnicy
Próchnica to najczęstsza z chorób zębów, wywołana przez bakterie, a spowodowana niewłaściwą higieną i nadmierną ilością cukru w diecie. Leczenie próchnicy polega na opracowaniu – oczyszczeniu zęba, a następnie na wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Nieleczona próchnica doprowadza do zapalenia miazgi, a ekstremalnie do utraty zęba. Regularne wizyty u dentysty pozwalają wykryć zmiany próchnicowe na wczesnym etapie rozwoju. Im wcześniej wyleczymy próchnicę tym lepiej. Ponadto koszty leczenia będą znacznie mniejsze.

Leczenie endodontyczne (kanałowe)
Leczenie kanałowe jest konieczne gdy dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia miazgi zęba, najczęściej jako powikłanie nieleczonej próchnicy. Stan ten objawia się bardzo silnym ostrym bólem, wzmożoną nadwrażliwością na bodźce termiczne, bolesnością dotykową i przy nagryzaniu. Jeżeli boli – nie czekaj! Czas działa tylko na niekorzyść i pogarsza rokowanie. Leczenie endodontyczne polega na mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu zainfekowanych kanałów korzeniowych, a następnie wypełnieniu ich biozgodnym materiałem. W M-CLINIC wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w powiększeniu – w lupach lub pod mikroskopem.

 • Stomatologia zachowawcza
Badanie,konsultacja ,przegląd 200.00 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne 300.00 zł-450.00 zł 
Odbudowa zęba, wypełnienie estetyczne w zębie przednimㅤ 450.00 zł-550.00 zł
Opatrunek do kieszonki patologicznej  150.00 zł
Abrazja powietrzna 200.00 zł
Opatrunek – Tlenek cynku 200.00 zł
Znieczulenie  40.00 zł
Szynowanie zębów 800.00 zł
Wybielanie zębów nakładkowe / gabinetowe / regeneracyjne
1200.00 zł / 1800.00 zł
Zdjęcie RTG 40.00 zł
Icon (1ząb) 300.00 zł
Odbudowa zęba Flow Injection ( projekt cyfrowy) 800.00 zł/ ząb
Ozonoterapia 150.00 zł
   
   

  Stomatolog zachowawczy Poznań, Rataje/Malta

  W naszej klinice stomatologicznej, zlokalizowanej na poznańskich Ratajach i Malcie, pacjenci mogą pozbyć się zaawansowanej próchnicy lub infekcji zębów i dziąseł, nie tracąc przy tym naturalnego uzębienia. Stomatolodzy zachowawczy pomogą dopasować odpowiedni sposób leczenia oraz działania profilaktyczne, by zapobiec dalszemu rozwojowi chorób dziąseł i zębów, które mogą prowadzić do rozchwiania czy wypadania uzębienia.

  Stomatolog zachowawczy w Poznaniu pomoże pacjentom uporać się z takimi problemami, jak:

  bóle zębów wynikające z rozwoju próchnicy

   •  – podczas wizyty lekarz usuwa zainfekowane tkanki i oczyszcza ząb, a następnie wypełnia ubytki materiałem kompozytowym;

  zapalenie miazgi zębowej

   •  – w takich przypadkach konieczne jest leczenie kanałowe, które pozwala wyleczyć i zachować naturalny ząb;

  uczucie dyskomfortu podczas jedzenia i picia

   •  – nadwrażliwość zębów często wynika z uszkodzeń szkliwa lub recesji dziąseł. Stomatolog zachowawczy dopasuje leczenie, które zmniejszy nieprzyjemne odczucia podczas jedzenia;

  złamania, pęknięcia lub ukruszenia zębów

   •  – w M-CLINIC zajmujemy się odbudową uszkodzonych zębów przy użyciu nowoczesnych wypełnień lub koron, które przywracają ich pierwotną funkcjonalność i estetykę;

  nieprawidłowy zgryz spowodowany brakami w uzębieniu

   .

  Zapraszamy do M-CLINIC w Poznaniu! Nasz zespół specjalistów zapewni każdemu pacjentowi kompleksową opiekę stomatologiczną i pomoże zadbać o zdrowie zębów.

  Stomatologia dziecięca Poznań, Rataje/Malta

  Poszukujesz sympatycznego i doświadczonego dentysty dla swojej pociechy? W naszej klinice, znajdującej się w pobliżu Malty i Rataj w Poznaniu, świadczymy usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Nasz zespół stomatologów zapewni Twojemu maluchowi najlepszą możliwą opiekę oraz zadba o komfort dziecka podczas wizyt i zabiegów.

  Oferta kliniki M-CLINIC w zakresie stomatologii dziecięcej obejmuje:

  • profilaktykę stomatologiczną- zapraszamy wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, na kontrolne wizyty u stomatologa, a także fluoryzację i lakowanie zębów, by zapobiec próchnicy i chorobom dziąseł;
  • leczenie próchnicy-  nasi stomatolodzy skutecznie i w sposób bezbolesny leczą ubytki w zębach mlecznych oraz w pierwszych zębach stałych;
  • usuwanie zębów mlecznych- zajmujemy się również ekstrakcjami zębów mlecznych, żeby ułatwić zębom stałym wyrzynanie się w prawidłowym miejscu;
  • korekcję wad zgryzu- nasi ortodonci pomogą dopasować aparat ortodontyczny, by zredukować wady zgryzu u pociech.

  W M-CLINIC dysponujemy nowoczesnym sprzętem, a nasi specjaliści mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy z najmłodszymi pacjentami. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyty u dentysty.

MClinic

Twój Stomatolog, Dentysta Poznań: Rataje, Malta

Media społecznościowe

Odwiedź profle M-clinic w mediach społecznościowych! Śledź nas na instagramie i facebooku.

Copyright 2024. All rights reserved.

Copyright 2024. All rights reserved.